Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου 2010

Παρά τη νίκη του δεν έπεισε ο Παναιτωλικός

Ο Παναιτωλικός παίζοντας καλά μόνο στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να κερδίσει τα Τρίκαλα αλλά δεν έπεισε τον κόσμο του πως μπορεί να διεκδικήσει την άνοδο στην Α' Εθνική.
Με γκολ του Θεοδωρίδη τρία λεπτά πριν το τέλος του Α' ημιχρόνου επισφράγισε την καλή του μέχρι εκείνη τη στιγμή απόδοση και αξιοποίησε μόνο μία από τις 5 πολύ καλές ευκαιρίες που δημιούργησε για γκολ.
Στο δεύτερο μέρος η ομάδα κάθησε και λίγο έλλειψε να ισοφαριστεί στις καθυστερήσεις του αγώνα!
Τότε ο Τζενάμο επενέβη και με διπλή απόκρουση διατήρησε το 1-0 για τον Παναιτωλικό.
Πρώτος παίχτης του αγώνα ο Χάρης Παππάς που κακώς αντικαταστάθηκε.
Για την ιστορία ο Παναιτωλικός που αγωνίστηκε με ολόλευκες φανέλες έπαιξε με τους:
Τζενάμο, Μπακάκη, Γκόλια, Παλαιολόγο, Εντζενγκουέλε, Μουμίν, Γκούνγκελ, Μπαϊκαρά (Δέντσα), Θεοδωρίδη, Παππά (Μπουμάλ), Καραμαλίκη ( Καούνο).