Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2012

Ανετη νίκη του Παναιτωλικού 3-0 το Θρασύβουλο

Με νεφελώδη καιρό και σχετικά περιορισμένη προσέλευση φιλάθλων,περίπου 2000 κόσμος, διεξήχθη ο αγώνας του πρωταθλήματος της Football League, ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Θρασύβουλο στο Αγρίνιο,που τελείωσε με άνετη νίκη (3-0) του Παναιτωλικού.
Μόνη παραφωνία τα υβριστικά συνθήματα των οργανωμένων σε βάρος του προέδρου, που έγιναν αποδεκτά με αποδοκιμασίες από  μεγάλο όγκο των οπαδων στην μεγάλη εξέδρα.
Στις 3:05 ξεκίνησε ο αγώνας, την εμφάνισή τους στην θύρα 5 έκαναν και οι οργανωμένοι οπαδοί.
2' ΓΚΟΟΟΟΛ Φαση διαρκειας στα καρέ του Θρασύβουλου, πρώτο σουτ του Καμαρά, απομάκρυνε ο Ξενοδόχοφ, στο ριμπάουντρ ο Πασάς με σουτ το 1-0 , το πιο γρήγορο γκολ στην φετινή περίοδο για τον Παναιτωλικό.
12΄ ΓΚΟΟΟΟΛ Φαουλ με τον Γκόλια, η μπάλα στα δίχτυα τουΞενοδόχοφ, 2-0 το σκορ.

16' Μπαλιά του Φαβάλι στον Πασά, πλασε του τελευταιου, απέκρουσε με υπερένταση ο Ξενοδόχοφ, καθολική η υπεροχή του Παναιτωλικού.
Εντυπωσιακό το ξεκίνημα για τον Παναιτωλικό. Εχει ήδη σκοράρει δυο φορές και έχει δημιουργήσει προϋποθέσεις για περισσότερα γκολ.
31΄Κιτρινη κάρτα στον Σύρο του Θρασύβουλου για διαμαρτυρία στον διατητή.
35΄Σε φάουλ του Θρασύβουλου, ο Σύρος έπιασε μονοκόμματο σουτ, πολύ ψηλά άουτ η μπάλα.
41΄Κιτρινη καρτα στον Αρκουμάνη για επικίνδυνο παιγνίδι.
43΄Κορνερ του Γιάνεφ, κεφαλιά ο Κούσας, μόλις άουτ.
15:50 Ληξη του ημιχρόνου, καθολική η υπεροχή του Παναιτωλικού, εαν ηταν λιγο πιο προεκτικος στις επιθέσεις, το σκορ θα ηταν μεγαλύτερο
16:07 Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο χωρίς αλλαγες και από τις δυο ομάδες
49΄Φαουλ το Γιάνεφ, λιγα μετρα έξω από την περιοχήξ του Ξενοδόχοφ, η μπαλα αουτ.
50΄Ατομική προσπάθεια του Καμαρά από αριστερα, ετ α τετ ο Πασάςπου σε κενη εστια χάνει το κοντρολ και την μεγάλη  ευκαιρία
55΄Σπουδαία ατομικη προσπάθεια του Καμαρά από δεξιά, σερβίρει στονΦαβάλι, που κάνει το σουτ και αστοχει αππό πλεονεκτική θέση
56΄Αλλαγη για τον Θρασύβουλο, στη θεση του Γεωργιάδη, ο Καλογρίδης
56΄ΓΚΟΟΟΟΛ Εντυπωσιακό 1-2 Φαβαλι και Πασά, σουτ του Φαβάλι,απομάκρυνε ασθενως ο Ξενοδόχοφ και ο Καμαρα από κοντα με πλασε το 3-0
60' Δεύτερη αλλαγή για τον Θρασύβουλο. Στη θέση του Αρκουμάνη ο Τζωρτζόπουλος
62΄Κίτρινη κάρτα ο Καλαμιώτης για φάουλ στον Πασά
63΄ Κίτρινη κάρτα ο Γκόλιας, για επικίνδυνο παιγνίδι
67΄Τριτη αλλαγή για τον Θρασύβουλο, στη θεση του Καλαμιώτη ο Αγκόλι
74' Κιτρινη καρτα στον Καμαρά για θέατρο. Στο ιδιο λεπτο αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θεση του Γιάνεφ, ο Μύγας
75΄Ατομική ενεργεια και σουτ του Πασά, η μπάλα άουτ
77' Ο Ευγενιος Κίτσας, στην πρωτη του συμμετοχή με τα χρωματα του Παναιτωλικού, παιρνει τη θεση του Καμαρά
81΄Κιτρινη καρτα στον Προβατίδη για διαμαρτυρία
82' Ευκαιρία για τον Θρασύβουλο, κεφαλιά του Σκόνδρα, μολις άουτ. Στο ιδιο λεπτό, τριτη αλλαγη για τον Παναιτωλικο, στη θεση  του Πασά, ο Βασίλης Μεταξούλης, 16 ετων, στην πρωτη του συμμετοχή με τα χρ'ωματα του Παναιτωλικού