Τετάρτη 3 Οκτωβρίου 2012

Τσίμπησε βαθμό στην Καβάλα ο Παναιτωλικός 0-0

1ο ημίχρονο
6΄ ο Καμαρά σουτάρει λίγο έξω απο την μικρή περιοχή η μπάλα φεύγει αρκετά έξω απο τα δοκάρια του Παναιτωλικού
12΄ Εκτέλεση φάουλ του Ντιέ έξω απο την περιοχή η μπάλα έφυγε άουτ
14' Σούτ στην κίνηση του Παγώνη η μπάλα έφυγε αρκετά έξω
Αναγνωριστικά τα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα με την ομάδα της Καβάλας να έχει μια σχετική υπεροχή
18' Σούτ του Καμαρά απο τα δεξιά της περιοχής η μπάλα κόντραρε στον Γελαδάρη και πέρασε κόρνερ.
21' Ο Καμαρά και πάλι σουτάρει η μπάλα για ακόμα μια φορά κοντράρει στον Γελαδάρη και περνάει κόρνερ.
24' Κεφαλιά του Κουτσοσπύρου για τον Παναιτωλίκο απο την μικρή περιοχή μπλόκαρε ο Αποστολίδης.
31' Προωθημένη πάσα του Αναστασόπουλου στον Χλωρό πρόλαβε ο Τακίδης.
45' Ένα επιπλέον λεπτό .
46' Λήξη πρώτου ημιχρόνου
Χωρίς μεγάλη φάση το πρώτο ημίχρονο με τις ομάδες να δείχνουν επηρεασμένες απο τις ήττες στην πρεμιέρα. Ο Παναιτωλικός ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι με την Καβάλα στην συνέχεια να ισορροπεί. Ξεχωρίζει η φάση του 31' με τον Τακίδη να προλαβαίνει την πάσα του Αναστασόπουλου στον Χλωρό.
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες
2ο ημίχρονο
50' Φάουλ για τον ΑΟΚ περίπου 2 μετρα έξω απο την περιοχή εκτέλεσε ο Ντιέ η μπάλα κόντραρε στο τοίχος και απομακρύνθηκε.
55' Κόρνερ για την Καβάλα εκτέλεση απο τον Ντιέ, επιθετικό φάουλ του Αναστασόπουλου
56' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό στα χέρια του Αποστολίδη η μπάλα.
57' Πάσα του Μοκάκε σε θέση οφσάιτ ο Χλωρός και διαμαρτυρίες απο την κερκίδα . Περίπου 2000 φίλοι του ΑΟΚ στο Ανθή Καραγιάννη
59' ο Ντος Σάντος σουτάρει απο πλαγια και μέσα απο την περιοχή η μπάλα αρκετά άουτ
60' Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό ο Μύγας στην θέση του Καμαρά  και ο Πασας στην θέση του Γιάνεφ
Πρώτα δεκαπέντε λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο  πιο καλή η Καβάλα
61' Πάσα του Τριποτσέρη στον Ντος Σαντος, έξοδος απο τον τερματοφύλακα Τακίδη του Παναιτωλικού, λόμπα του Ντος Σάντος η μπάλα άουτ πάνω απο την εστία
63' Αλλαγή για την Καβάλα βγήκε ο Αναστασόπουλος Μπήκε ο Πλιάκας
66' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό σουτ του Φαβάλι έξω απο την περιοχή εντυπωσιακη απόκρουση απο τον Αποστολιδη
70' Αλλαγή για την Καβάλα μπήκε ο Ποσίκονβιτς στην θέση τους Ντος Σαντος
74' Σουτ του Μύγα απο πάσα του Κουτσοσπύρου έσωσε ο Αποστολίδης
79' Συρτό σούτ του Γελαδάρη έξω απο περιοχή στα χέρια του Τακίδη.
81' Σέντρα σουτ του Φαβάλι αποκρουσε εντυπωσιακά ο Αποστολίδης
82' Κόρνερ του Φαβάλι κεφαλιά απο τον Ιωάννου η μπάλα ελάχιστα έξω.
89' Αλλαγή για την Καβάλα ο Μπρατσιανη στην θέση του Χλωρού
90' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό μπήκε ο Μπογδάνοβιτς στην θέση του Κουτσοσπύρου
91' Μέγαλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό κεφαλιά του Αγκουάρο μετά απο φαουλ του Φαβάλι έσωσε ο Αποστολίδης