Κυριακή 27 Μαΐου 2018

Στα πέναλτι ο Νέος Αμφίλοχος έχασε την πρόκριση για τον τελικό

Χρειάστηκαν 18 πέναλτι για να νικήσει η Νίκη Βόλου

Η Νίκη Βόλου και ο Νέος Αμφίλοχος αναμετρήθηκαν το απόγευμα στο Δημοτικό γήπεδο της Άμφισσας για ένα εισιτήριο στον τελικό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδος.Χρειάστηκαν 120' αγώνα και η διαδικασία των πέναλτι για να προκύψει ο νικητής.

Ο κανονικός αγώνας τελείωσε 0-0 παρά τις πολλές ευκαιρίες που υπήρξαν εκατέρωθεν.Με το ξεκίνημα της παράτασης σκόραρε ο Νέος Αμφίλοχος για να δεχθεί αμέσως την ισοφάριση από τη Νίκη Βόλου.

Στο 91' με γκολ του Νάκου ο Νέος Αμφίλοχος προηγήθηκε με 0-1.

Στο 93' ο Κραγιόπουλος ισοφάρισε με κεφαλιά για την Νίκη Βόλου.

Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των ποδοσφαιριστών και των δύο ομάδων η παράταση έληξε 1-1 και η πρόκριση κρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι.

Άουτ και το πέναλτι του Ρεπετσά
Βουρδάκης 7-8 και η Νίκη Βόλου στον τελικό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδος!

Νέος Αμφίλοχος: Μανιάτης, Κωστακιώτης, Χρηστογιάννης, Κοκκώνης Ευάγ., Μαλής, Ζοτάι(113' Δράκος), Τσιούνης, Καλοκαίρης(72' Ρεπετσάς), Τόσκα, Νάκος, Κούσης.

Νίκη Βόλου: Τζήμας, Καρτσαμπάς Χ., Κραγιόπουλος, Λάιος(85' Κοντοές), Ζιώγας, Βέργος, Μέτσε, Ιορδανίδης(106' Καρτσαμπάς Αλ.), Τζάθας, Ντινιωτάκης(90' Βουρδάκης), Αναστασίου.

Στον άλλο ημιτελικό στο γήπεδο του Φωστήρα στον Ταύρο ο Ο.Φ.Ιεράπετρας νίκησε 3-1 τον Παναρκαδικό και πήρε το δεύτερο εισιτήριο!